Aparatuurne füsioteraapia – laserravi

Füsioteraapia ravimeetodid on tehnoloogia arenguga muutunud aina tõhusamaks, pakkudes erinevaid lahendusi nagu laserravi, ultraheliravi, lööklaineravi ja magnetravi. Igal meetodil on unikaalsed omadused ja eelised, mis sobivad spetsiifiliste seisundite raviks. Kõige enam kasutame antud ravimeetodit ägedate põletike, lihaste- ja liigeseprobleemide, traumajärgsete seisundite korral.

Kuidas toimib laserravi?

Laserravi kasutab fokusseeritud valgust, mis tungib kudedesse, soodustades rakkude uuenemist ja vähendades põletikku. Madala taseme laserravi (LLLT) on füsioteraapias/ortopeedias laialdaselt kasutatav, mis kiirgab madala intensiivsusega valgust, mis ei kuumuta kudesid.

Milleks laserravi kasutada?

Laserravi on tõhus valu leevendamiseks, haavade paranemise kiirendamiseks ja põletiku vähendamiseks. Seda kasutatakse näiteks tendiniidi, artriidi ja pehmete kudede vigastuste raviks. Vähendab valu ja põletikke, kiirendab kudede taastumist ja rakkude kasu. Lisaks parandab veresoonte aktiivsust, aidates kaasa paranemisele.

Tulemuste saavutamiseks on vaja mitmeid seansse ja efektiivsus võib varieeruda sõltuvalt vigastuste sügavusest ja iseloomust. Paljud patsiendid tunnevad märgatavat valu vähenemist ja kiiremat paranemist regulaarsete seansside järel.