Meie lepingupartner – Eesti Haigekassa

Alates 01.10.2021 on AS Orthopedica Eesti Haigekassa lepingupartner:

  • noorsportlaste tervisekontrollis.

Broneeri aeg digilugu.ee 

Ülaltoodud erialadel teenindatakse patsiente üleriigilise ravijärjekorra alusel Eesti Haigekassa lepingu mahus ning vastavalt ravikindlustuse seaduse nõuetele. Kõiki patsiente koheldakse ravijärjekorda võttes võrdselt – nad registreeritakse tervishoiuteenuse osutamiseks üldjärjekorras esimesele vabale ajale või patsiendi soovil hilisemale vabale ajale olenemata registreerimiseks valitud kanalist.

Kui soovid tulla just mõne konkreetse arsti või spetsialisti vastuvõtule, soovitame broneerida tasulise teenuse. Infot haigekassa üldjärjekorra vabade aegade ja teenuseosutajate kohta saad üleriigilisest digiregistratuurist või telefonil 646 1436.

Visiidi eest tasumine

Kõigil Eesti Haigekassa poolt rahastatud erialadel (v.a. günekoloogia) vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti või teise eriarsti digisaatekiri. Endale väljastatud digisaatekirju näeb inimene riiklikus patsiendiportaalis digilugu.ee

Ühe digisaatekirjaga saab broneerida korraga ainult ühe vastuvõtuaja. Kui perearst on vormistanud Teile digisaatekirja eriarsti vastuvõtule, kuid olete selle alusel juba broneerinud eriarsti vastuvõtuaja mõnes teises tervishoiuasutuses, siis meie seda enam kasutada ei saa. Sellisel juhul tuleb vastuvõtuaeg teises tervishoiuasutuses tühistada, mille tulemusena digisaatekiri “vabastatakse” ning meil tekib võimalus seda näha ning selle alusel vastuvõtuaega broneerida.

Digisaatekiri peab patsiendil olemas olema juba vastuvõtule registreerimise hetkel, kuna see on vastuvõtuaja broneerimise aluseks. Digisaatekiri on vaikimisi kehtiv kuni 6 kuud alates selle väljastamise hetkest. See on aeg, mille jooksul on võimalik vastuvõtuaega broneerida. Vastuvõtt ise võib toimuda ka pärast saatekirja kehtivusaja möödumist, st kui patsiendil on kehtiva digisaatekirja alusel aeg broneeritud, siis arsti vastuvõtu päeval ei pea saatekiri enam kehtiv olema.

Patsiendiportaalist digilugu.ee on nähtav nii see, kas Teile on väljastatud digisaatekiri eriarsti vastuvõtule, selle kehtivusaeg kui ka digisaatekirja “staatus” (kas see on seotud broneeringuga mõnes raviasutuses või mitte).

Väljaspool üldjärjekorda, ravikindlustuse või nõutava saatekirja puudumisel pakume tasulist vastuvõttu Sportomedica hinnakirja alusel.

Eesti Haigekassa poolt tasutava vastuvõtu puhul palume tasuda visiiditasu 5 € ja vastuvõtule tulles võtta kaasa isikut tõendav dokument.

Visiiditasu ei pea maksma:

  • rasedad
  • noorte nõustamiskabineti patsiendid nõustamisteenusel
  • alla 2 a patsiendid
  • kui inimene suunatakse sama raviasutuse sama eriala teise tervishoiutöötaja juurde
  • sama arsti korduva vastuvõtu korral, kui eelmisest sama arsti visiiditasu maksmisest on möödunud vähem kui 90 päeva

Vastuvõtuaja broneerimine

Vastuvõtuaega on võimalik broneerida Sportomedica veebiregistratuuri kaudu, üleriigilise digiregistratuuri kaudu ja või telefonil 646 1436.