Puusaliigese endoproteesimine

Endoproteesimise eesmärgiks on taastada jäseme normaalne asend ja saavutada valuvaba liiges, mille liikuvus võimaldab patsiendil igapäevaseid toiminguid valuvabalt ning mugavalt teha.

Puusaliigese endoproteesimise operatsioon tehakse inimestele, kelle liikuvus on piiratud, esineb liigese deformeerumine või kaasasündinud liigese väärareng, teatud liigesesisesed murrud ning kellel esineb valu, mis ei allu ravimitele. Operatsioonil eemaldatakse kulunud liigesepinnad ja asendatakse need proteesiga.Otsuse operatsiooni vajalikkuse kohta teeb ortopeed, lähtudes uuringute ja analüüside tulemustest.

Enne operatsiooni teeme koostöös Synlabiga kõik vajalikud vereanalüüsid ning tellime patsiendile verekaardi. Pärast operatsiooni viibib patsient minimaalselt kaks ööd haiglas, vajadusel rohkem.
Operatsioonist taastumisel mängib olulist rolli  füsioteraapida. Juba järgmisel päeval pärast operatsiooni toimub ka esimene füsioterapeudi visiit, mille käigus füsioterapeut näitab, kuidas karkudega liikuda ja mida peaks tegema, millele tähelepanu pöörama ning annab patsiendile esimesteks nädalateks harjutused. Kokku lepitakse ka edasised kokkusaamised füsioterapeudiga.