Kristiina Lind

Füsioterapeut

Kristiina on töötanud füsioterapeudina üle 10 aasta ning sellest suurema osa jalgpalluritega. Viimased 5 aastat on ta olnud FC Flora esindusmeeskonna füsioterapeut. 

Füsioteraapia bakalaureuse kraadi omandas ta Tartu Ülikoolis (cum laude) koos Erasmuse praktikaga Soomes Helsingis. Skeleti-lihassüsteemi spetsialiseerumisega magistrikraadi sai ta Belgias KU Leuvenis (cum laude) koos Erasmuse praktikaga Hollandis Amsterdamis.

Vastuvõtule on oodatud inimesed, kes soovivad leida lahendusi erinevatele ortopeedilistele kaebustele seoses ülekoormusvigastuste, traumade või operatsiooni-järgse taastumisega.

Kui Kristiina pole tööl, siis tegeleb ta oma koeraga, kuulab erinevaid erialaseid või niisama huvi pakkuvaid podcast’e, teeb trenni (jooga, pilates, jõusaal, jooks) ja naudib head toitu.  

Taavi Metsma

Füsioterapeut ja koolitaja

Taavi Metsma on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (füsioteraapia eriala ’09) ja Tartu Ülikooli (terviseteaduste magister ’13).

Lisaks on omandanud rehabilitatsiooni spetsialistide ja abivahendi tehniku kutse. Peamiselt spetsialiseerunud skeletilihassüsteemi füsioteraapiale (akuutsed ja ülekoormusvigastused, postoperatiivne taastumine ning püsima jäänud valu).

Oma töös hindab Taavi kõrgelt kaasaegset tõenduspõhist lähenemist, mistõttu armastab ta lugeda palju erialast kirjandust, täiendada end koolitustel ning aeg-ajalt kogunenud teadmisi ka koolitajana edasi anda.

“Füsioterapeudina usun, et hea suhtlemine on eduka koostöö aluseks ning iga probleem ja eesmärk saab parima lahenduse, kui lähenemine on personaalne ja terviklik.”

Laura Kõmper

Füsioterapeut / keeled: Eesti, Inglise, Soome ja Rootsi

Laura Kõmper tegutseb füsioterapeudina, aidates oma klientidel taastuda mitmesugustest vigastustest ja leides parimad võimalused sporditraumade ennetamiseks.

Aastal 2019 lõpetas ta Tartu Ülikooli füsioteraapia erialal ning on sellest ajast saati olnud Sportomedica kliinikuga seotud.

Füsioterapeut Laura nõustab patsiente nii puusa- kui põlveliigese endoproteesimise järgselt. Taastusravi algab esimesest operatsioonijärgsest päevast alates. Kogu haiglas viibitud aja jooksul on patsient usaldatud füsioterapeudi hoole alla. Taastumise hilisemas faasis on võimalik jätkata personaalse harjutuskava koostamisega Sportomedica kliiniku ruumides.

Tema erilist tähelepanu köidab käeteraapia valdkond – eelkõige labakäe aga ka küünarliigese piirkonna kaebusete füsioterapeutiline ravi. Sageli saame randme ülekoormusvigastusi ennetada. Suurematest traumadest taastumisel ei oota me poolikuid lahendusi, vaid tahame saavutada maksimaalselt parima käefunktsiooni.

Jörgen Puis

Füsioterapeut

Jörgen Puis aitab inimestel toime tulla erinevate vigastustega, olgu need operatsioonijärgsed hirmud liikumise ees, kange kael kontorilaua taga või jalgpallis “ära tõmmatud” reie nelipealihas. Need on vaid mõned probleemid, millega Puisi juurde pöörduda võib.

Jörgen ei pea end teadlaseks ega supermeheks, ametinimetuseks on tal füsioterapeut. Pikaajalise kogemuse ning pideva enesearendamise tõttu nimetab ta end ka heaks praktikuks.

Puisile meeldib inimestega koos töötamine. Rõhk sõnal “koos”, sest suurepärase taastumise aluseks on kliendiga hea koostöö ja järjepidevus. “Koos loome tugeva vundamendi ning järjepidevus muudab selle veelgi tugevamaks,” lubab Puis.

Jörgeni eesmärgiks on leida efektiivsemaid viise, kuidas taastada inimeste tervis ja elukvaliteet, et saaksite muretult tegeleda just nende asjadega, mis Teie elus on olulised!

Kui nüüd valimisloosungid kõrvale jätta, siis vabal ajal meedib talle tegeleda discgolfiga, käia jõusaalis ning lugeda nii erialast kui ka investeerimiskirjandust.

Sten Siitam

Sten Siitam tegutseb füsioterapeudi ja taastusravi erialal.

Siitam lõpetas Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala bakalaureuseõppe 2015. aastal ja magistriõppe 2017. aastal. 

Alates 2015. aastast on ta töötanud jalgpallurite ja käsipalluritega spordiklubides, noortekoondistes ning Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimedtsiini ja taastusravi kliinikus. Ta on spetsialiseerunud ortopeediliste vigastuste ravile, operatsioonijärgsele füsioteraapiale ja sportlaste vigastuste ennetamisele.